Колежани биха Кричим с 3:0, Илхан се завърна с гол

Събота - 30 Март 2013г.

Отборът на Евроколеж победи с 3:0 гостите от Кричим в мач от 20-я кръг на А ОФГ. Срещата се игра в Оризари под непрестанен дъжд, който направи терена доста тежък и коварен за 22-мата. След два месеца в чужбина Илхан Ибрамчик се завърна с гол. Халфът Краси Кръстев също направи дебют след дълго отсъствие . През първата част двата състава се нагаждаха към мокрия терен, което доведе до няколко неразчетени влизания и съответно до декорация в жълто от главния съдия. В 16 мин колежани атакуваха от дясно, Никола Данчев центрира към втората греда. Докато двама защитника на гостите се опитаха да овладеят топката, Николай Харизанов се вклини между тях и прати коженото кълбо под гредата за 1:0. В 21 мин играчите на старши треньора Григор Иванов можеха да вкарат и втори гол, но вратаря на Кричим опази врата си. При атака от ляво Георги Куртев намери Олгин Чобан в наказателното поле. Нападателят с плонж отправи силен шут, но стражът на гостите успя изкара топката в корнер. В 28 мин гостите организираха атака топката попадна в техен играч на дъгата, който изпрати топовен изстрел, но Георги Иванов успя да отбие топката над гредата. През втората част и двата отбора имаха възможности за гол, но пропуски на Бисер Хаджиев лишиха Кричим поне от почетен гол. В 70 мин Илхан Ибрамчик покачи на 2:0, а в последната минута Краси Кръстев центрира от ляво в наказателното поле. Капитанът на колежани Куртев не успя добре да насочи топката във вратата, тя се отби в защитник на гостите и влезе в мрежата за 3:0. След тази победа играчите на Евроколеж поведоха на втория Марица Пд със седем точки, преди утрешния мач на кършиаклии с Борислав в Първомай.

Евроколеж-Кричим - 3:0

1:0 - Николай Харизанов 16 мин, 2:0 Илхан Ибрамчик 70 мин, 3:0 Георги Куртев 90 мин

Евроколеж: Георги Иванов, Николай Бончев, Костадин Гаджалов, Йордан Вранчев, Васко Василев /45-Илхан Ибрамчик/, Йордан Хърков /70-Петьо Бунтов/, Дидо Павлов /75-Спас Байрактаров/, Николай Харизанов, Никола Данчев, Георги Куртев, Олгин Чобан/45-Краси Кръстев/