Класика срещу Чардака доближи колежани на точка от Марица

Събота - 29 Септември 2012г.

Само точка дели Евроколеж от Марица Пд, след като „колежани” направиха класика срещу Спортист (Голям Чардак). Головете за успеха вкараха Тодор Тодоров, Георги Куртев и Петър Ангелов. През втората част съдията Рюстен Карагрен отмени два гола на домакините. С тази победа момчетата на Григор Иванов заеха второто място с 15 точки, а Марица имат 16 пункта, след победата в Марково с 1:0.

„Синьо-жълтите” още от първия съдийски сигнал започнаха да „обсаждат” вратата на Коце Велков и в 9 мин Богдан Кузмов и Никола Данчев разиграха от дясно. Топката беше върната в центъра, където Стоян Ангелов-Стинката с едно докосване изведе Тодор Тодоров в наказателното поле. Нападателят би покрай вратаря на гостите и откри – 1:0. Минути по-късно отново Стинката изведе Тодоров сам срещу Велков, но Тошко не можа да финтира стража и да удвои. Последваха няколко пропуска пред вратата на Спортист, но „колежани” така и не успяха да вкарат втори гол. В края на първата част Стефан Харлов пропусна добро положение за гостите. През втората част домакините направиха нов куп пропуски чрез Куртев и Стоян Ангелов. Стинката дори вкара красив гол с глава, като топката се отби в двете странични греди. Резултата се запази до 70 мин, когато хубав пробив на Йордан Вранчев беше спрян с нарушение в наказателното поле. Защитник на гостите първо хвана за фланелката играча на „Евроколеж”, а след това го подкоси. Съдията Карагарен посочи бялата точка, а Георги Куртев с помощта на лявата греда вкара за 2:0. Капитана на колежани вкара и втори гол, но той беше отменен. В 80 мин Стоян Ангелов проби от дясно, центрира лошо в наказателното поле. Николай Харизанов овладя от ляво и изведе Петър Ангелов в уличка. Защитника би покрай Велков за 3:0. В края на мача вратарят на гостите недоволен от резултата напусна вратата си, а съдията реши да свири край на мача. В следващата среща „Евроколеж” гостува на Тракия Стамболийски.