Класика на колежани в Карлово

Събота - 29 Август 2015г.

Отборът на Евроколеж победи с класическото 3:0 Левски Карлово при гостуването си в среща от IV-ия кръг на Югоизточната В група. Мирослав Караилиев се отчете с две попадения за успеха на колежани, а Станимир Ковачев допълни още един гол в края на мача. Победата изкачи “колежани” на четвъртото място, докато Левски (Карлово) продължава да бъде последен в подреждането. Колежани владееха изцяло ситуацията на терена в Карлово и изпуснаха доста положения.

Още в 7 мин Мирослав Караилиев беше изведен в наказателното поле, но ударът му беше избит в корнер, малко след това Борис Малев би опасно покрай вратата. А в 17 мин отново Малев изпусна да открие от два метра. Георги Куртев триково изведе Караилиев в наказателното поле, играчът финтира защитник в синьо и върна към малкото наказателно поле. Малев беше влязъл на скорост, но ударът му излезе в аут пред погледа на стража на карловци.

Едва в 20 мин домакините направиха първото си положение, след като Иван Караганчев би силно от 6 метра. Георги Иванов успя с плонж да блокира топката на голлинията, след добавката Караганчев изпрати коженото кълбо в аут.

В 35-ата минута Малев проби от ляво и центрира на втората греда, където Караилиев се разписа и откри резултата – 0:1.

В началните минути на втората част Мирослав Караилиев удвои преднината на Евроколеж, след като се разписа с удар по диагонала – 0:2. Пловдивчани продължиха натиска си и пропуски направиха Христо Янчев и Караилиев. В 70 мин Георги Бъчваров беше изведен сам срещу Иван Попарански, но ударът му беше избит в корнер. Малко по-късно Куртев пропусна сам срещу вратаря на домакините. Минута преди края на редовното време се разписа Станимир Ковачев след фалцов удар в далечния ъгъл на Попарански и оформи крайното 0:3.

В следващия кръг Левски (Карлово) гостува в Казанлък на Розова долина, докато Евроколеж (Пловдив) ще приеме състава на Раковски 2011.

ЕВРОКОЛЕЖ: Георги Иванов, Алил Кардашев, Георги Бъчваров, Атанас Савов, Константин Атанасов, Христо Зотев, Христо Янчев, Борис Малев, Мирослав Караилиев, Ради Трандафилов, Георги Куртев /Петър Челебиев, Николай Николов, Станимир Ковачев/