И с десет души Евроколеж-а би Калояново с 3:1

Петък - 20 Април 2012г.

Съставът на „Евроколеж” успя да спечели дербито с Калояново с 3:1 и им дръпна с 20 точки. Срещата от 23 кръг между първия и втория в класирането на "А" областна група се игра в Калояново, а „символичният” домакин от „Евроколеж” завърши с десет души. Съдията Стилян Иванов се засегна при една реплика на капитана на „синьо-жълтите” Георги Куртев, който реши да му обясни правилата във футбола. Реферът си навлече гневът и на двата щаба, заради неадекватните си отсъждания, при едно дори и нервите на кмета на Калояново Александър Абрашев не издържаха и той слезе от трибуните и изтича до тъчлинията да се скара на Стилян Иванов.

Срещата започна с натиск на Калояново и в 10 мин Атанас Георгиев пропусна да отбележи от два метра. Ударът му мина покрай дясната греда на Илия Иванов в аут. Шест минути по-късно Краси Кръстев отправи първия удар по посока на Марин Иванов. Топката обаче мина над напречната греда. Последваха няколко опасни атаки и на двата отбора. Първо удар Камен Грозданов профуча опасно покрай греда на стража на „колежани”, а последвалата атака Георги Данов с глава не успя да открие резултата. В 29 минута Георги Букореклиев беше намерен в наказателното поле, но ударът му мина успоредно на голлинията на Илия Иванов. Играчите на Митко Джоров отговориха с няколко удара от границата на наказателното поле. В 40 минута Стоян Ангелов изведе Дими Станков от дясно в наказателното поле. Нисичкият халф остана сам срещу Марин Иванов, опита се да бие технично, но стражът изби в ъглов удар. Краси Кръстев центрира, за пореден път Димо Станков бе оставен непокрит от противниковата защита и с глава откри резултата – 1:0. Играчите на Калояново докато се осъзнаят след подновяването на играта получиха и втори гол. Краси Кръстев центрира от центъра на терена към наказателното поле където връхлитащият Георги Данов с глава за втори път огорчи Марин Иванов – 2:0. На полувремето Митко Джоров направи три смени – изкара Краси Кръстев, Деян Бекяров и Петър Игнатов. На техните места влязоха Олгин Чобан, Петьо Бунтов и Илхан Ибрамчик. В първите минути на втората част Калояново отново имаха териториално предимство. Първо Георги Букореклиев разтресе напречната греда, а в 60 минута успя и да прекъсне серията от шест мача без допуснат гол на Илия Иванов. Нападателят беше изведен при една контраатака и останала очи в очи с Иванов намали резултата на 2:1. След гола съдията Стилян Иванов показа жълт картон на вратаря на „колежани”, заради изританата в трибуните топка. Две минути по късно капитана на „синьо-жълтите” Куртев можеше да върне преднината от два гола, но силния му удар срещна напречната греда. Малко по-късно след изпълнението на фаул Куртев не се съгласи си поредното безумно осъждане на главния съдията. Капитана на „колежани” поиска дузпа защото играч на домакините отби топката с ръка, реферът обаче реши да му покаже втори жълт картон и да го изгони. Играчите на „Евроколеж-а” се върнаха в своята половина и разчитаха на контри. В 80 резервата Петьо Бунтов сложи точка в мача, след като при поредната атака навърза цялата защита на Калояново и вкара в левия ъгъл на Марин Иванов за 3:1. След тази среща на „колежани” е нужна само точка в оставащите 7 кръга, за да си подпечатат участието си на баражите за влизане във „В” група.