И Сокол не спря Евроколеж-a

Неделя - 18 Март 2012г.

Играчите на „Евроколеж” не се затрудниха и при визитата си на третия в класирането „Сокол” Пъдарско. Жълто-сините биха с 2:0, а головете за победата отбелязоха Георги Куртев и Петър Игнатов. Срещата беше изпъстрена с много емоция по терена и извън него, два червени картона и три греди. Главният съдия Светослав Шехов показа много слабо съдийство, което изнерви феновете на Сокол, и те бяха готови да го линчуват при отстраняването на вратаря им през втората част.

Още с първия съдийски сигнал играчите на Митко Джоров притиснаха домакините и само малшанса не им позволи да водят с три - четири гола до средата на полувремето. На няколко пъти ударите на капитана Георги Куртев минаваха заплашително покрай страничните греди. Милен Алексиев също пропусна да намери мрежата на домакините с глава. В 26 мин. Стоян Ангелов-Стинката тресна напречната греда, след хубав изстрел от границата на наказателното поле. След него и Куртев нацели десния стълб. В 37 мин Илхан Ибрамчик изведе в наказателното поле Георги Куртев, който с диагонален удар опъна мрежата за 1:0. Три минути по-късно Димо Станков с ефектна странична ножица разтресе за трети път напречната греда.  През второто полувреме играчите на Митко Джоров отново доминираха на терена. В 65 мин съдията Шехов изгони стража на домакините, който повали в центъра на терена откъсналия се Богдан Кузмов. Част от играчите на Сокол опитаха да се разправят със съдията, но бяха разтървани от съотборниците си. Десет минути преди края за втори жълт картон беше пратен под душовете и Деян Бекяров. Малко преди края резервата Петър Игнатов оформи крайния резултат, след атака от дясно.