Илхан Ибрамчик донесе трите точки на колежани срещу Миньор

Събота - 02 Май 2015г.

Халфът Илхан Ибрамчик донесе трите точки за Евроколеж при домакинството на Миньор Раднево. Бързоногото крило вкара 6 минути преди края на срещата след отличен пас на Станимир Ковачев. Отборът на Евроколеж изцяло доминираше в срещата, но направи куп пропуски, особенно през второто полувреме. Първата част пловдивчани не успяха да направят чисто голово положение в гъстата защита на радневци. От няколкото разбърквания пред вратата на Любомир Стефанов близо до гол бяха Георги Бъчваров, Петър Челебиев и Ангел Рахов, който беше и фаулиран в наказателното поле, но не беше дадена дузпа. Георги Куртев опита на два пъти далечни удари. Второ полувреме започна вихрено за колежани, като Николай Павлов беше изведен сам срещу Стефанов, но ударът му беше спасен от вратаря. Последваха няколко пропуска пред вратата на гостите, а в 70 мин отново беше подмината дузпа за пловдивчани след игра на защитник на домакините с ръка. Пет минути по-късно Сезгин Четин беше изведен сам срещу Стефанов, но стражът изби диагоналния удар на нападателя. В 86 мин Станимир Ковачев проби от дясно и пусна успоредно на голлинията на гостите и връхлитащият Ибрамчик заби топката в мрежата за 1:0. В последната минута Куртев беше изведен в коридор сам срещу Стефанов, капитанът на пловдивчани прехвърли вратаря, но топката беше стигната от защитник на Миньор пред голлинията. След успеха Евроколеж остава на трето място с 47 точки, а гостите са шести с 41 точки. В следващия кръг  колежани гостуват на Розова долина Казанлък.