Зрелищно реми в Голям чардак - шест гола, нахлувания на терена и паднали съдии

Неделя - 07 Април 2013г.
Зрелищно реми в Голям чардак -  шест гола, нахлувания на терена и паднали съдии

Много емоции и голово шоу предложи срещата между първия и третия във временното класиране на А ОФГ. Играчите на Евроколеж допуснаха изравняване 3:3, след като водеха с 3:1 на Спортист Голям чардак 20 мин преди края на срещата. Домакините завършиха с 10 души след като техен играч протестира при една осъдена засада и хвана и хвърли картоните на съдията. В този момент цялата пейка и фенове на домакините нахлуха на терена да се разправят със съдиите. 10 минути продължи цялата какафония, но делегата известен с звучния прякор „Тавата” го хвана страх да прекрати мача, дори когато страничния рефер се свлече на земята и охкаше и пъшкаше 5 мин – дали уцелен от камък или стъпил на криво. Да помогнат се отзова дори съдийска тройка, която беше зачислена на мач в Строево. Все пак срещата беше продължена. А от страх главният рефер не отсъди дузпа за балтия срещу Богдан Кузмов в наказателното поле на домакините, но наперено показа жълт картон за симулация.

Срещата започна добре за колежани, които поведоха с 2:0 до полувремето на домакините. И двата гола вкара Димо Станков, след две асистенции на Георги Куртев. Нападателят и двата пъти матира очи в очи вратаря Костадин Велков. Минута след началото на втората част Бозев върна един гол за Голям чардак, след грешка на вратаря Георги Иванов. В 55 мин Краси Кръстев проби от ляво центрира в наказателното поле. Георги Куртев засече топката с глава, но тя срещна дясната греда. Връхлитащият Тодор Тодоров я вкара покрай  Велков – 3:1. До края домакините успяха да върнат два гола. А в 80 мин Кузмов нахлу в наказателното поле и беше подкосен, но съдията не посмя да покаже бялата точка. Все пак Евроколеж запази преднината си от шест точки на върха, след равенство на Марица с Марково.

СПОРТИСТ - ЕВРОКОЛЕЖ 3:3

ж.к.: Дидо Павлов, Йордан Хърков,  Костадин Гаджалов, Йордан Вранчев, Богдан Кузмов

ЕВРОКОЛЕЖ: Георги Иванов, Костадин Гаджалов, Йордан Вранчев, Йордан Хърков, Николай Харизанов, Стоян Ангелов /51 -Краси Кръстев/, Петьо Бунтов /70 - Николай Солаков/, Дидо Павлов /57- Спас Байрактаров/, Димо Станков /45 - Тодор Тодоров/,  Георги Куртев, Илхан Ибрамчик /64- Богдан Кузмов/