Житница си тръгна с шест гола от Оризари

Събота - 10 Март 2012г.

Отборът на „Евроколеж” разби с 6:0 гостите от Житница и запази преднината си от 9 точки пред Калояново, преди утрешната им среща със Секирово. От титулярния състав на Митко Джоров липсваха Краси Кръстев, Георги Данов и Илия Иванов.

Срещата почти през целия мач се игра в полето на гостите, които разчитаха на редки контраатаки. Още в началните минути нападателят Милен Алексиев изпусна две чисти положения пред стража на гостите Николай Чалъков. Георги Куртев също пробва късмета си от 35 метров фаул, но вратарят на гостите успя да избие в корнер. Стоян Ангелов – Стинката тресна и страничната греда след изстрел от границата на наказателното поле.  В 31 мин домакините в „жълто-синьо” поведоха в резултата. Милен Алексиев беше изведен сам срещу стража на Житница. Вратаря се подхлъзна и Милен вкара на опразнената врата за 1:0. Няколко минути по-късно  Илхан Ибрамчик бе изведен по дясното крило,  премина през двама играчи на гостите и центрира към малкото наказателно поле. Олгин Чобан изпревари прекия си пазач и прати топката под гредата за 2:0.

Второто полувреме започна с гол „от съблекалнята”. При първата атака след съдийския сигнал играчите на „Евроколеж” спечелиха ъглов удар. Топката беше изчистена и попадна в Николай Данчев, който от 20 метра опъна мрежата зад Чалъков. В 52 мин Георги Куртев изведе Илхан сам срещу стража на Житница, който с плътен удар направи резултата 4:0. Домакините продължиха да се забавляват на терена. В 59 мин. Резервата Димо Станков разтресе горната греда, а минута по-късно резултата стана 5:0. След пробив на Петър Бунтов по лявото крило, топката беше центрирана към Куртев, за който не беше трудно да покачи резултата. Едва в 65 мин гостите изпуснаха да отбележат при първото си по-сериозно положение. Атанас Танев нацели гредата след удар от фаул. Десет минути по-късно Георги Куртев прехвърли цялата защита и намери Тодор Тодоров. Нападателят овладя топката и я прати в мрежата за 6:0. До края домакините изпуснаха още няколко положения за гол.

„Евроколеж” – Житница 6:0

Голмайстори:

1:0 – Милен Алексиев (31 мин); 2:0 – Олгин Чобан (36 мин); 3:0 Николай Данчев (46 мин); 4:0 Илхан Ибрамчик (52 мин); 5:0 Георги Куртев (60 мин); 6:0 Тодор Тодоров (75 мин)

Състав: Ст. Шерев, Ангел Дафчев (53 – Асен Христов), Николай Данчев, Николай Бончев, Николай Солаков (53 – Стайко Стайчев), Стоян Ангелов, Илкан Ибрамчик, Богдан Кузмов (53 – Петьо Бунтов), Георги Куртев, Олгин Чобан (53 – Тодор Тодоров), Милен Алексиев (53 – Димо Станков)