Евроколеж финишира десети с класика в Раднево

Събота - 28 Май 2016г.

Евроколеж записа класически успех с 3:0 над Миньор Раднево в среща от последния 34 кръг на Югоизточната В група. Два гола за колежани вкара Серафим Михайлов, а един добави Георги Куртев с поредната си „дълга” дузпа от 30 метра. С този успех пловдивчани приключиха сезона на десетата позиция с 46 точки и отрицателна голова разлика 69-74.

В топлото време в Раднево играчите на старши треньора Йордан Хърков бързо успяха да открия резултата  и в третата минута Серафим Михайлов беше изведен от Петър Челебиев зад защитата на домакините. Нападателят финтира вратаря, но беше съборен и съдията Стойчо Стоев отсъди дузпа. Михайлов вкара за 0:1. В 30 мин отново Михайлов надбяга защитата и с силен диагонален удар вкара за 0:2. През втората част колежани продължиха да бъдат по-активния отбор. В 48 мин капитанът в тази среща за пловдивчани Петър Челебиев от близо пропусна да вкара с глава. Малко по-късно Станимир Ковачев удари греда. В 65 мин Георги Куртев изпълни фаул от 30 метра и препарира вратаря на домакините за 0:3.