Евроколеж с първа домакинска загуба

Събота - 17 Октомври 2015г.

Евроколеж допусна първа домакинска загуба с 0:2 от Карнобат в среща от 11 кръг на Югоизточна В група. Головете за гостите отбелязаха Слави Шопов и Димитър Петров след грешки на колежани през втората част. Първото полувреме домакините доминираха на терена, но няколко пропуска пред вратаря Даниел Желев ги лишиха от гол. Пропуски пред вратата на Карнобат направиха Николай Николов, Николай Павлов и Георги Куртев. Именно капитанът на колежани нямаше късмет в 39 мин, когато след центриране от корнер той засече топката с глава. Коженото кълбо се удари в напречната греда и тупна на голлинията и се върна към точката за дузпа където Желев я хвана във въздуха. И през второто полувреме колежани продължиха да доминират, а гостите се защитаваха умело и контраатакуваха опасно. В 60 мин играч в червено-черно пресече пас на колежани пред наказателното поле  и организира бърза атака с няколко паса топката стигна до Слави Шопов. Играчът на гостите беше останал сам срещу Апостол Стоянов и откри за 0:1. Колежани отвърнаха с няколко опасни атаки, но ударите им бяха умело спасени от вратаря Желев. В 75 мин Апостол Стоянов сгреши при изчистването на една топка, коженото кълбо се озова в Димитър Петров, който удвои – 0:2. До края на срещата колежани направиха куп пропуски пред вратата на гостите. След тази загуба Евроколеж са 6-ти в класирането с 21 точки, а в следващият кръг гостуват на Загорец Нова Загора.