Евроколеж се спъна в Кабиле, падна от Ураган с 3:4

Събота - 15 Октомври 2016г.

Евроколеж загуби с 3:4 при гостуването си на Ураган в Кабиле. Хеттрик за домакините вкара Станимир Славов, а един добави Добрин Делянов. За пловдивчани точни бяха Мирислав Караилиев, Николай Николов и Георги Куртев. Колежани играха от 35-та минута с десет души. Днес дебют за пловдивчани на прави гръкът Николас Томопулос.

Срещата започна добре за пловдивчани и още в 5-та минута те поведоха. Серафим Михайлов технично центрира в наказателното поле и Мирослав Караилиев откри за 0:1. След гола домакините притиснаха колежани в средата на полувремето и в рамките на три минути обърнаха резултата с два гола на Станислав Славов в 30-та и 33-та. В 35-та минута колежани останаха с десет души. Все пак те успяха да изравнят в  42-та минута Иван Атанасов беше изведен между двама от Куртев. Защитникът проби в наказателното поле пусна към дузпата. Михайлов прескочи топката и зад него Николай Николов вкара в долния десен ъгъл за 2:2.

В началото на второто полувреме домакините решиха изхода на срещата отново с два бързи гола. Първи в 55-та минута Славов оформи своя хетрик, а малко след това  Добрин Делянов вкара четвърти гол. Колежани се опитаха да променят резултата. Борис Малев и Георги Куртев изпуснаха добри положения. В 77-та минута Георги Куртев намали от фаул. В продължението вратарят на домакините Димитър Александров спаси два чисти гола след удари на Куртев и Хърков.

Евроколеж: Апостол Стоянов, Атанас Савов, Йордан Хърков, Иван Атанасов, Николай Бончев, Николай Николов, Николас Томопулос, Мирослав Караилиев, Тодор ТимоновСерафим Михайлов, Борис Малев, /Георги Куртев, Сезгин Четин, Илия Петров/