Евроколеж попиля Марица и ги би само с 4:2

Събота - 13 Май 2017г.
Отборът на Евроколеж изигра най-добрият си мач през пролетта и разби като гост Марица с 4:2 за първенство на Югоизточната "В" група. . По този начин си върна за неспрaвeдливата загуба през есента в Оризари с 1:2. Головете за успеха на колежани вкараха Сезгин Четин, Георги Куртев, Тoдор Тимонов и автогол на бившия колежанин Мирослав Пушкаров. През целия мач сините изнесоха футболна лекция на домакините и можеха да вкарат още голове, но само добрите намеси на вратаря Илия Николов ги спаси. С успеха колежани спряха всички шансове на Марица за първото място.

Още от първия съдийски сигнал колежани започнаха рецитала си на стадион Марица и заслужено поведоха в резултата. В 13 минута след изпълнение на ъглов удар на Тодор Тимонов Мирослав Пушкаров си вкара автогол - 0:1. Малко след това Тимонов пробва силен удар от малък ъгъл, но Илия Николов успя да боксира топката. След това домакините изпуснаха добро положение, а колежани отговориха с удар покрай страничната греда на Илия Николов. Маричани натиснаха и два удара на Караматев и Гюзелев профучаха опасно встрани от вратата на Апостол Стоянов. В 35 минута домакините изравниха.  След центриране на Алил Кардашев в наказателното поле, Иван Гендов с глава прати топката в далечния ъгъл за 1:1. Десет минути след това колежани вкараха гол. След центриране от дясно Сезгин Четин с плонж засече топката с глава и изненада Илия Николов - 2:2. Веднага след това Четин можеше да отбележи нов гол, но Николов за пореден път спаси отбора си.

През втората част мачът продължи да бъде много динамичен, но едва в края колежани успяха да реализират част от головите си положения и да накажат Марица. В 75 минути сините нанесоха своя победоносен удар с два гола за две минути. Първо Серафим Михайлов навърза трима играчи на Марица и центрира в наказателното поле. Георги Куртев на далечната греда с глава простреля Илия Николов за 2:3. В следващата атака Тодор Тимонов премина като на парад през няколко играчи на домакините и с удар по диагонала отчая маричани с четвърти гол - 2:4. След този гол гардът на Марица падна и срещата се доигра.