Евроколеж показа отлична игра и завърши 1:1 с Литекс

Сряда - 28 Януари 2015г.

Отборите на Евроколеж и Литекс завършиха 1:1 в контролна среща. Двубоят се игра на осветление на клубната база на колежани в Оризари. Пловдивчани бяха равностойни през първата част на именития си съперник, а на моменти и го превъзхождаха. За колежани това беше първа контрола след като преди 10 дни стартираха зимната си подготовка. Момчетата на Йордан Хърков се бориха умело за първа топка и пресираха съперника по целия терен, което затрудняваше играчите на Краси Балъков. Отличен дебют за пловдивчани направи Ангел Рахов, който се завърна отново в клуба от където стартира своята кариера. Защитникът умело ръководеше центъра на отбраната и неутрализираше атаките към Стоянов.

Срещата започна с две атаки на ловчанлии, но ударите с глава на Георгиев и Джордан бяха слаби и в ръцете на Апостол Стоянов.  Колежани отговориха също с две бързи атаки по крилата. При първата Сезгин Четин спечели корнер, след изпълненито Малев прати топката покрай вратата. Малко по-късно Николай Николов опита центриране към Николай Павлов между Менди и Гълъбов. Нападателят беше изпреварен от вратаря Конов. В 20 мин Малев центрира в наказателното поле, но Караилиев с глава не застраши Конов. В 22 мин Николай Павлов с пета опита да намери Николай Николов. Крилото се вклини между Менди и Гълъбов. Последният върна топката към вратаря, Николов го изпревари и топката след рикошет влезе във вратата за 1:0. В 30 мин Борис Малев от наказателното поле прати топката над напречната греда.  В края на първата част Кирил Десподов от 4 метра прати топката над вратата на Апостол Стоянов.

След почивката Евроколеж и Литекс направиха много смени. Ловчанлии играха по-нападателно, а колежани се защитаваха умело. Въпреки това головите положения пред двете врати бяха малко. В 51-а минута Кристиян Малинов стреля над вратата. Три минути по-късно Георги Минчев излезе сам срещу Стоянов, който обаче спаси. Литекс изравни в 65-а минута, когато Милчо Ангелов засече с глава топката във вратата на домакините след центриране на Кристиян Ангелов. В 70-та минута удар на Николай Павлов от границата на наказателното поле, но Марин Орлинов с майсторска намеса спаси. В края на срещата  Малинов от два метра нацели гредата на колежани.

Евроколеж Пд – Литекс 1:1

1:0 Николай Николов (22')

1:1 Милчо Ангелов (65')

Гл:съдия: Н.Гаджалов, Н.Чакъров, И.Бодуров

Евроколеж: Апостол Стоянов, Алил Кардашев, Ангел Рахов, Николай Харизанов, Георги Бъчваров, Николай Николов, Христо Янчев, Мирослав Караилиев, Сезгин Четин , Борис Малев, Николай Павлов ( Аргир Терзиев, Ради Трендафилов, Христо Зотев, Петър Челебиев)

Литекс: 12.Александър Конов, 2.Илия Мунин, 28.Пламен Гълъбов, 6.Джаксън Менди, 13.Васил Божиков, 11.Емил Петров, 88.Никола Колев, 19.Румен Руменов, 8.Александър Георгиев, 9.Уилмар Джордан, 99.Кирил Десподов

(след почивката- 1.Марин Орлинов, 4.Галин Минков, 18.Илия Миланов, 5.Рафа, 23.Иван Горанов, 21.Александър Цветков, 15.Кристиян Малинов, 14.Чавдар Ивайлов, 73.Милчо Ангелов, 7.Георги Минчев, 70.Данило Асприля)