Евроколеж падна с 0:2 от Поморие след голове в първата и последната минута

Сряда - 22 Април 2015г.

Отборът на Евроколеж загуби с 0:2 от лидера в класирането на Югоизточна В група Поморие в мач от 27 кръг. Двете попадения станаха в 2 мин и 90 мин на срещата, а техни автори бяха Любомир Божков и Абдулаазис. След тази загуба колежани останаха на четвърто място с 41 точки на точка за Розова долина /Казанлък/ и на пет от втория Гигант Съединение. Тимът на Поморие е едноличен лидер с 52 точки на шест от втория. Срещата в Оризари започна много лошо за пловдивчани, които получиха гол след първата атака на гостите. В 2 мин Поморие получи фаул в дясно от вратата, а Любомир Божков с техничен удар намери далечната сглобка на Апостол Стоянов. В 30 мин играч на гостите беше фаулиран в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, но Стоянов усети ъгъла и изби удара на Божков. Играчите на Евроколеж опитваха да организират атаки, но трудно намираха пролуки в защитата на Поморие. Второто полувреме колежани тръгнаха да търсят изравняване на резултата, а гостите се отбраняваха с 11 души и организираха опасни контраатаки. В 56 мин Малев намери Николай Павлов на няколко метра от голлинията, но ударът му мина покрай гредата. Натискът на домакините се усилваше, но така и гол не падаше. В 75 мин Илхан Ибрамчик центрира от корнер и Георги Куртев на първа греда отклони топката с глава, но право в ръцете на Даниел Желев. В 78 мин Ради Трандафилов изскочи сам срещу вратаря на гостите, но би покрай вратата. При една контраатака гостите успяха да вкара втори гол чрез Абдулазис.