Евроколеж падна от Спартак с 1:2 на Тодор Диев

Събота - 16 Април 2016г.

С два гола на Георги Стефанов Спартак Пд победи Евроколеж в дербито от 26 кръг. За колежани точен беше Георги Куртев. Евроколеж завърши с десет души, след като вратарят Апостол Стоянов получи втори жълт картон в 90 мин.

През първата част колежани имаха превъзходство, но не успяха да намерят път към мрежата на Стефан Стойчев. Георги Куртев, Николай Николов и Николай Павлов имаха възможност, но пропуснаха. В единственият си удар във вратата домакините от Спартак успяха да вкарат в 31 мин, а точен беше Георги Стефанов. След центриране Дошков надскочи защитата на гостите и подаде с глава към Георги Стефанов, който се разписа за 1:0.

Втората част започна с пропуск на Павлов, който с глава прати топката в страни от вратата. Последваха още няколко положения пред Стойчев, когато в 75 мин Куртев от фаул изравни - 1:1.

В 80 мин Апостол Стоянов подаде към Трандафилов, който не успя да овладее добре топката. Георги Стефанов взе коженото кълбо и преодоля Стоянов, но Хърков го фаулира за да спре удара в празната врата. Георги Стефанов вкара дузпата - 2:1. Следващата седмица колежани играят в сряда срещу Свиленград, в четвъртък четвъртфинал за Студентското първенство, а в събота гостуват на Карнобат.

Спартак - Евроколеж 2:1 /1:0 Георги Стефанов 31 мин, 1:1 Георги Куртев 75 мин, 2:1 Георги Стефанов 80 мин дузпа/

Евроколеж: Апостол Стоянов, Йордан Хърков, Георги Бъчваров, Ради Трандафилов, Мирослав Караилиев, Сезгин Четин, Георги Куртев, Николай Николов, Валентин Томов, Петър Челебиев, Николай Павлов /90 Георги Гешев/