Евроколеж отново първи, след 7:1 над Житница

Петък - 30 Ноември 2012г.

Съставът на Евроколеж отново си върна първото място, след като победи тази вечер Житница с 7:1. Дебют за колежани направи Спас Байрактаров, който влезе през втората част след лекуване на контузия. Синьо-жълтите освен седемте гола удариха и две греди – на Никола Данчев и Сезгин Четин. Отложената от 13 кръг среща започна вихрено за Евроколеж и до 11 минута играчите на старши треньора Григор Иванов водеха с 4:0, а след това заваля силен дъжд колежани намалиха темпото. Още в 4 мин Васко Василев изведе Данчев в наказателното поле, който с един финт се освободи от двама играчи на Житница и подаде пред вратата на Николай Чалъков. Илхан Ибрамчик овладя топката и я мушна под плонжа на вратаря за 1:0. Две минути по-късно Илхан центрира от дясно и Николай Харизанов заби топката под напречната греда за 2:0. В 8 мин резултата стана класически, а Стоян Ангелов – Стинката вкара гола красавец. От малкия пеналт със странична ножица намери напречната греда, след рикошета топката влетя в мрежата за 3:0. В 11 мин Йордан Хърков беше изведен между двама защитници на Житница и с плътен удар и рикошет в крак на футболист в жълто топката мина над плонжа на Чалъков. В 15 минута Данчев разтресе лявата греда на Чалъков. През втората част колежани вкараха още три бързи гола. В 60 мин Тодоров центрира в наказателното поле. Сезгин Четин свали на Димо Станков, който не остави никакви шансове на стража на Житница – 5:0. След нови две минути Богдан Кузмов се възползва от подхлъзване на Чалъков и го простреля за 6:0. Няколко минути по-късно Сезгин Четин изведе Олгин Чобан и нападателят вкара покрай вратаря в долния ляв ъгъл за 7:0. В 70 мин гостите получиха право да изпълнят дузпа, след нарушение на вратаря на колежани Иванов. Колегата му Чалъков реализира в центъра на вратата. До края Сезгин Четин на цели отново лявата греда на Житница. След тази победа Евроколеж измести Марица от първото място и дръпна с точка на маричани.

Евроколеж - Житница 7:1 / 1:0 Илхан Ибрамчик 4 мин, 2:0 Николай Харизанов 6 мин, 3:0 Стоян Ангелов 8 мин, 4:0 Йордан Хърков 11 мин, 5:0 Димо Станков 60 мин, 6:0 Богдан Кузмов 62 мин, 7:0 Олгин Чобан 68 мин, 7:1 Николай Чалъков 71 мин /

Евроколеж: Георги Иванов, Васко Василев /45 – Сезгин Четин/, Йордан Вранчев, Никола Данчев, Николай Харизанов, Стоян Ангелов / 62 – Спас Байрактаров/, Йордан Хърков /45 – Богдан Кузмов/ , Петьо Бунтов, Петър Ангелов, Илхан Ибрамчик / 45 – Тодор Тодоров/, Димо Станков/ 62-Олгин Чобан/