Евроколеж отнесе Ураган с 6:2, Борис Малев с два гола, а 16 годишният Цветков с дебют

Събота - 21 Ноември 2015г.

Отборът на Евроколеж разби Ураган (Бояджик) с 6:2 в мач от 16 кръг на Югоизточната В група. Срещата се игра в град Болярово, а през целия мач имаше силен вятър, който пречеше на двата отбора. Въпреки това колежани изиграха един от отличните си мачове, а головете за тях вкараха Константин Атанасов, Николай Николов, Георги Куртев, Петър Челебиев и на два пъти Борис Малев. За домакините точни бяха Христов и Андонов. Дебют за момчетата на старши треньора Йордан Хърков направи 16 годишният Ивайло Цветков от младшата възраст, които са лидери в своята група.

С вихрено начало започнаха колежани, след силен удар на Георги Куртев вратарят на домакините трудно изби в корнер. След изпълнението по земя Константин Атанасов вкара за 0:1. Само след няколко минути при една атака от ляво на колежани Николай Павлов хитро изведе в наказателното поле Алил Кардашев, който намери Николай Николов на дузпата и халфът вкара за 0:2. В 15 мин резултатът стана класически, след попадение от дузпа на Георги Куртев. Николай Павлов догони изритана топка в полето на Ураган и финтира играч на домакините, който го събори в наказателното поле. Куртев вкара в обратния ъгъл за 0:2. В 30 мин пловдивчани нанесоха нов удар след центриране на Константин Атанасов в наказателното поле Петър Челебиев с глава вкара за 0:4. В края на първата част Христов намали за домакините – 1:4. Второто полувреме играчите на Ураган тръгнаха вабанг, като разчитаха на вятъра, който духаше към вратата на пловдивчани. Колежани не се стреснаха и продължиха да водят играта в срещата и не даваха много възможности на домакините. Играчите на Йордан Хърков умело контраатакуваха, което беше видимо проблем за Ураган. В 56 мин домакините спечелиха дузпа, която беше вкарана от Андонов. Няколко минути след това гол на Челебиев беше отменен заради засада.В тези минути домакините си помислеха, че могат да стигнат до равен, но влезлият на смяна Борис Малев се развихри само за пет минути и ги попари с два гола. В 65 мин Куртев организира атака през центъра и подаде към Николай Павлов, който изведе Борис Малев сам срещу вратаря на домакините и го прехвърли за  2:5. Пет минути по-късно Малев премина като на парад през защитата от дясно по тъча по аут линията и от малък ъгъл провря топката в мрежата за 2:6. Още два пъти Малев пропусна да се разпише. След този успех колежани са седми в класирането с 29 точки.

Евроколеж: Апостол Стоянов, Атанас Савов, Константин Атанасов, Георги Бъчваров, Алил Кардашев, Христо Янчев, Георги Куртев, Петър Челебиев, Ивайло Цветков, Николай Николов, Николай Павлов/Борис Малев, Христо Зотев, Кристиян Москов/