Евроколеж и Ботев направиха 1:1 в едночасова контрола

Сряда - 15 Октомври 2014г.

Отборите на Евроколеж и Ботев завършиха 1:1 в контролата между тях, състояла се в две части по 30 минути. Двубоят се игра на клубната база на "колежани" в село Оризари, като и двете попадения паднаха през втората част. Спарингът бе равностоен, като и двата отбора имаха възможности за отбелязване на гол. Евроколеж се противопостави успешно на елитния клуб, а накрая можеха и да вкарат победно попадение. Няколко пъти старши треньорът на "канарчетата" Велислав Вуцов, който седеше до едни храсталаци избухваше към своите играчи заради мудната им игра. Първото положение си Ботев изтърва в 7-ата минута, когато след центриране на Иван Цветков Алекс Колев на втора греда не можа да овладее топката тя му бе избита. След три минути Николай Павлов от домакините проби отдясно, навърза няколко играчи, центрира, но Куртев и Николов не засякоха топката. В 14-ата минута Павлов изпусна най-чистото положение за колежани през първата част, когато сам срещу Михаил Иванов, но не успя да го преодолее. При ответната атака Лъчезар Балтанов излезе сам срещу Стоянов, но би над вратата. Последваха два пропуска на Алекс Колев. Първо след центриране на Данчо Христов нападателят стреля с глава покрай вратата, а след това би над напречната греда. През втората част съперниците заиграха по-остро и се стигна до голове. В 48-ата минута Мариян Огнянов отбеляза с глава първото попадение в срещата след центриране на Момчил Цветанов. Огнянов, Иван Цветков, Момчил Цветанов и Роман Инез пропуснаха още няколко отлични ситуации пред вратата на Стоянов. Евроколеж изравни след красиво изпълнение от фаул. Нарушението на границата на наказателното поле бе отсъдено след невнимателна игра на Лазар Марин, който необезпокояван от никого не прецени отскочила от тревата топка и игра с ръка на линията на наказателното поле. Николай Маринов изпълни отлично пряк свободен удар над стената и коженото кълбо влетя в долния десен ъгъл за 1:1 . В 58-ата минута Иван Цветков пропусна най-чистото положение в мача, след като от 2 метра прати топката в аут след центриране на Горан Галешич. В последната минута Николай Маринов беше изведен в наказателното поле, но ударът му мина покрай вратата.

Eвроколеж: Апостол Стоянов, Мирослав Пушкаров, Даниел Божков, Алил Кардашев, Георги Бъчваров, Мирослав Караилиев, Ради Трандафилов, Николай Николов, Петър Челебиев, Николай Павлов, Георги Куртев (Николай Маринов, Николай Бончев, Христо Янчев, Христо Зотев, Илхан Ибрамчик, Сезгин Четин, Аргир Терзиев, Атанас Паскалев)

Ботев: Михаил Иванов, Йордан Христов, Роман Инез, Пламен Николов (45` Георги Купенов), Лазар Марин, Томаш Иршак (30’ Гамаков), Лъчезар Балтанов (30’ Момчил Цветанов), Горан Галешич, Мариян Огнянов, Александър Колев (45’ Исмет Рамадан), Иван Цветков