Евроколеж изхвърли Кричим от групата

Неделя - 27 Май 2012г.

Отборът на „Евроколеж” обърна Кричим с 3:1 в последния кръг от първенството на „А” окръжна в Оризари и по този начин гостите изпаднаха в по-долната група, след като конкурентите им от Маноле и Белозем победиха в последните си срещи. Мачът беше решен между 17 и 35 минута, когато паднаха всички голове в него. Преди това Георги Данов и Стоян Ангелов пропуснаха да открият резултата. В 17 мин Кричим успяха да стигнат до гол, след груба грешка в защитата да „колежани”. Митко Димитров беше изведен сам срещу Шеров и вкара в десния ъгъл за 0:1. След попадението гостите изпаднаха в екстаз. В 24 мин Стоян Ангелов изравни, след самостоятелна атака започната от центъра – 1:1. Четири минути по-късно Краси Кръстев изненада Ахмед Юруков с удар от 35 метра. В 34 минута главният рефер Атанас Костадинов отмени редовен гол на Богдан Кузмов. Играчите на Евроколеж получиха правото да изпълнят корнер, след центрирането вратарят на Кричим се сблъска с двама свои съотборници. Топката попадна в Богдан Кузмов и той я прати в мрежата. Въпреки това в следващата атака момчетата на старши треньора Митко Джоров вкараха трето попадение. Георги Данов  изведе Стоян Ангелов в наказателното поле. Стинката  шутира силно под плонжа на Юруков за 3:1. През втората част гостите бяха по-активно, но така и не успяха да стигнат до равния резултат, който щеше да им гарантира оставане в групата. В 78 минута получиха право да изпълнят дузпа, но Шеров успя да спаси удара на Какърджиев. След края на срещата отборът на „Евроколеж” гръмнаха няколко бутилки шампанско за спечелването на първото място в групата и участието на баражите за влизане във „В” група.