Евроколеж изпусна трите точки срещу Асеновец

Неделя - 15 Ноември 2015г.
Евроколеж изпусна да победи у дома Асеновец и направи 2:2 в мач от 15-ия кръг на Югоизточната "В" група. Колежани водеха  с 2:0, но изпуснаха преднината и в последните минути злощастен автогол на Кристиян Москов ги лиши от трите точки. Срещата ще се запомни и с постоянните накъсвания и разправии от страна на гостите, които спориха за всяко положения с главния съдия Гаджалов. В края на мача той спести червен картон на Борислав Караматев, който удари без топка играч на колежани, а след това налетя да се саморазправя. Гаджалов му даде само жълт картон.

Колежани започнаха с бърз гол на Николай Павлов в 3 мин. Пловдивчани организираха атака от дясно чрез Борис Малев. Пред дъгата на наказателното поле коженото кълбо достъгна до Николай Павлов, който с удар в десния ъгъл вкара за 1:0. Колежани продължиха с атаките и в 19 мин след центриране на Георги Куртев в наказателното поле Борис Малев плонжира и с глава прати топката в мрежата за 2:0. В 41-ата минута Шабан Османов намали. Асеновец спечелиха фаул пред полето на Апостол Стоянов. Османов би в стената, след което топката се отклони от играч на Евроколеж и излъга вратаря за 2:1. През втората част мачът беше изпълнен с много единоборства и разправии между играчите и съдията.  Положенията бяха малко пред двете врати. Едва в последните минути при една от редките атаки на гостите Тодор Тимонов би силно по земя, а Кристиян Москов се опита да отклони топката, но я прати в мрежата за 2:2. След тази срещата Евроколеж са седми с 26 точки с една по-малко от Асеновец.