Евроколеж изпусна да бие Димитровград, Куртев с пропуск от дузпа

Събота - 20 Август 2016г.

Отборът на Евроколеж изпусна трите точки при домакинството си на Димитровград и двата тима завършиха 1:1. Пловдивчани бяха господари на терена, но пропуснаха своите шансове пред вратата на гостите. През първата част капитанът Георги Куртев пропусна дузпа, а на няколко пъти силните намеси на Християн Лазов спасиха Димитровград от загуба.

Още от първата минута колежани се настаниха трайно в полето на гостите, а далечни удари опитаха Георги Куртев, Сезгин Четин и Николай Николов. В 20 мин Петър Челебиев беше близо до откриване на резултата. След центриране на Тодор Тимонов в наказателното поле, Челебиев изпревари защитник на гостите и с глава прати топката покрай гредата. В 35 мин Сезгин Четин от 20 метра прати топката над напречната греда. В 40 мин Тимонов изведе в коридор Челебиев, който беше фаулиран и съдията Иван Петров свири дузпа. Георги Куртев би над напречната греда и пропусна да даде аванс за колежани.

Втората част започна с нов шанс за Челебиев, но отново прати топката покрай гредата в аут. Малко след това Лазов трябваше да плонжира решително след нов удар на Челебиев с глава. По-късно отново вратарят на гостите акробатично парира силен изстрел на Тодор Тимонов от далеч. До края домакините се опитаха да стигнат до гола, но шансът не беше с тях и двата тима поделиха точките. След втория кръг Евроколеж е 11-ти с 2 точки, а Димитровград е 12-ти  с 1 точка.  Другата седмица колежани гостуват на новака Арда Кърджали.

Евроколеж: Апостол Стоянов, Атанас Савов, Георги Бъчваров, Иван Атанасов, Николай Бончев, Николай Николов, Йордан Хърков, Тодор Тимонов, Петър Челебиев, Сезгин Четин, Георги Куртев / Мирослав Караилиев, Серафим Михайлов, Веселин Отман/