Евроколеж изгуби две точки в Ямбол, остана трети след Гигант и Поморие

Събота - 18 Април 2015г.

Отборът на Евроколеж изпусна да победи Тунджа при гостуването си на Ямбол в мач от 26 кръг от Югоизточната В група. Головете вкараха за домакините Александър Андонов от дузпа в 20 мин и Николай Павлов в 56 мин за колежани. След равенството синьо-жълтите изпуснаха възможност останат в близост до лидера Поморие. През първата част двата отбора изиграха слаби минути, но домакините при една грешка в защитата на пловдивчани успяха да спечелят дузпа. Николай Бончев не успях да се пребори в наказателното поле с играч на Тунджа и го хвана за рамото. Александър Андонов успя да реализира в обратния ъгъл на Апостол Стоянов за 1:0. През втората част колежани излязоха променени и тръгнаха в атака, първо Георги Куртев беше изведен от Николай Павлов, но намери напречната греда. След това Николай Павлов беше изведен сам срещу вратаря, но ударът му беше спасен. В следващата атака Отново след комбинация между Куртев и Павлов, последният беше изведен между защитниците и заби топката в горния десен ъгъл за 1:1. Последваха силни минути за двата отбора и няколко пропуски пред вратите. В последните минути на срещата порой се изсипа над стадиона в Ямбол. След този мач Евроколеж вече са трети с 41 тона две от Гигант Съединение и на осем зад лидера Поморие.