Евроколеж загуби у дома от Гигант Съединение с 1:2

Петък - 24 Март 2017г.

Евроколеж загуби у дома от Гигант Съединение с 1:2 в мач от 22 кръг на Трета лига. За успеха на гостите се разписа два пъти Благовест Зайцев, а за пловдивчани точен беше в последната минута Николай Николов. Колежани удариха две греди, а второто полувреме съдията Георги Иванов подмина дузпа за игра с ръка на защитник на Гигант в наказателното поле.

Срещата започна с натиск на Евроколеж, но домакините не успяха да застрашат вратата на Гигант. В 19 минута Гигант поведе в резултата. След изпълнение на корнер последва разбъркване пред дъгата на наказателното поле. Илмаз Сюлейман изведе Благовест Зайцев зад защитата и капитанът на гостите от упор простреля Апостол Стоянов за 0:1.

В средата на полувремето след центриране на Георги Куртев Серафим Михайлов с глава прати топката в страничната греда. В 43 минута Борис Малев беше фаулиран на линията на наказателното поле в дясно. Последва центриране на Куртев към втората греда. Пейчо Янчев засече топката с глава, но я прати над вратата. И през втората част домакините бяха по-активни, но трудно излизаха на стрелкова позиция. В 54 минута Михайлов беше изведен сам срещу вратаря на гостите. Пусна към връхлитащия Малев. Крилото отправи удар, но защитник на Гигант изби топката в гредата.

В 64 минута Иван Караманов центрира от корнер на втората греда и Зайцев за втори път прати топката във вратата на Апостол Стоянов. Малко след това при атака от дясно на Караилиев, топката беше върната към дузпата, но защитник на гостите я спря с ръка. Съдията Георги Иванов подмина нарушението и не даде дузпа на колежани. Едва в последните минути пловдивчани намалиха резултата. Сезгин Четин намери Николай Николов фронтално срещу вратата на гостите. Халфът отправи удар в далечния ъгъл за 1:2. След тази загуба пловдивчани остават на 7 място в класирането. В 23 кръг колежани гостуват на Атлетик в Куклен.