Евроколеж загуби с 0:3 от Ботев в първия мач за Купа България

Сряда - 31 Октомври 2012г.

Ботев Пловдив победи с 3:0 отбора на Евроколеж (Пловдив) в първи мач от 1/16-финалите в турнира за Купата на България. Попаденията за жълто-черните реализираха Асен Караславов и Костадин Дяков, а автогол си отбеляза Йордан Вранчев. В последните 15 мин канарчетата играха с човек по-малко, след като Станислав Костов бе изгонен за два жълти картона в 75-ата минута. Момчетата на старши треньора Григор Иванов се представиха достойно пред именития си съперник. Двата отбора си размениха по едно полувреме, като първата беше за жълто-черните, а през втората част играчите на старши треньора Григор Иванов имаха предимство и изпуснаха четири пет положения пред вратата на Христо Иванов. Още в 4 мин Георги Куртев стреля опасно, но вратарят Христо Иванов успя да спаси. Без положение канарчетата откриха в 20-ата минута след автогол на защитника Йордан Вранчев, който засече с глава една центрирана топка и матира Георги Александров. Пет минути по-късно Петър Атанасов центрира от свободен удар към Асен Караславов, който засече топката с глава и накара за втори път Александров да вади топката от мрежата. До края Георги Данов и Стоян Ангелов стреляха опасно към вратата на Ботев. През второто полувреме канарчетата играха много слабо и логично домакините изпуснаха няколко стопроцентови положения пред вратата на жълто-черните. На два пъти Христо Иванов се разтягаше при удари на Стоян Ангелов-Стинката. В 65 минута Куртев изведе хубаво Ибрамчик в наказателното поле, но ударът с глава на крилото беше избит в корнер.Петнадесет минути преди края Станислав Костов вкара с ръка и след като преди това бе получил жълт картон, пое към съблекалните преждевременно и ще пропусне градското дерби в края на седмицата. В 86 мин след многоходова атака Никола Данчев центрира от дясно в наказателното поле, където Стоян Ангелов с глава свали към дузпата. На скорост Георги Куртев засече коженото кълбо, но Иванов успя отново да опази вратата си суха.  В 87-ата минута Дяков оформи крайния резултат, след груба грешка на защитника Николай Бончев.

1072 лева бяха събрани от приходите от продажба на билети. Това стана ясно след края на срещата. 536 билета бяха закупени от касите на стадион Беркут, а всеки струваше по два лева. Средствата ръководството на ФК „Евроколеж” ще дари на фонда "Творческо развитие и образователни потребности на деца и младежи със специфични нужди" към БЧК, както беше обявено преди седмица. Този фонд подпомага да се създават допълнителни условия и възможности за широка социална интеграция на деца и младежи със специфични нужди чрез творческо и образователно развитие. Фонда подпомага социално слаби семейства, отглеждащи деца и младежи със специфични нужди.

ЕВРОКОЛЕЖ: Г.АЛЕКСАНДРОВ, Н.БОНЧЕВ, Й.ВРАНЧЕВ, В. ВАСИЛЕВ, Й. ХЪРКОВ, Ст.АНГЕЛОВ, Г. ДАНОВ (63-Кр.КРЪСТЕВ), Н.ХАРИЗАНОВ (21-И.ИБРАМЧИК), Т.ТОДОРОВ (74-Н.СОЛАКОВ), Г.КУРТЕВ, Н.ДАНЧЕВ

БОТЕВ: Хр.ИВАНОВ, СТАНЧЕВ, КАРАСЛАВОВ, АЙТОВ, ДЯКОВ, КАРАДЖОВ (60-Л.АНГЕЛОВ), ГЮЗЕЛЕВ, АТАНАСОВ, БАМОГО (81-ОГНЯНОВ), КОСТОВ

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: КОСТОВ, ГЮЗЕЛЕВ (БОТЕВ)

ЧЕРВЕН КАРТОН: КОСТОВ (БОТЕВ)

СЪДИЯ: МИЛЕН ДИМИТРОВ