Евроколеж загуби от Ботев с 1:4

Петък - 24 Юни 2016г.
Отборът на Евроколеж загуби контролата срещу Ботев с 1:4. Проверката се игра в Трявна. Колежани, които са в лятна почивка, се държаха равностойно до 75 минута.  Първото полувреме завърши само с гол преднина в полза на жълто-черните, но последните 15 минути на срещата бяха истинска наслада за окото превърнала се в голеада. Двамата отбора си вкара общо 4 гола.

В първите минути играчите на Ботев имаха териториално предимство, а колежани се затвориха и разчитаха на контраатаки. В 28 минута Даниел Кутев направи удар, но топката беше избита в корнер. След центрирането Кристиян Димитров с глава вкара за 1:0. Две минути по-късно Николай Николов с удар от далеч би в ръцете на Мартин Димитров. След това Йордан Хърков с глава прати топката покрай вратата на Ботев.

Втората част влязоха в игра за Ботев тримата бразилци, Лъчо Балтанов, Иван Стоянов и други. Срещата вървеше равностойно до последните минути.

Головото шоу започна в 75-та минута, когато след  хубава комбинация на канарчетата отляво Иван Стоянов от воле вкара за 2:0. Колежани отговориха четири минути по-късно, когато след бърза атака по лявото крило Атанас Савов центрира в наказателното поле. Пламен Упинов би, вратарят Георгиев изби, но при добавката Упинов вкара под гредата и резултатът стана 1:2. Ботев отговори с нов гол в 81-та минута, а точен беше отново Иван Стоянов.  Три минути преди края Лъчо Балтанов вкара за 4:1, което бе и крайният резултат.

Ботев: Мартин Димитров, Рангел Игнатов, Милен Кикарин, Кристиян Димитров, Георги Купенов, Меледже Омнибег, Радослав Апостолов, Асен Чандъров, Даниел Кутев, Милко Георгиев, Исмет Рамадан/ Георгиев, Панов, Терзиев, Де Соуса, Стоянов, Юсеин, Балтанов, Брезола, Ив. Стоянов, Паоло, Милев/

Евроколеж: Георги Петров, Атанас Савов, Васил Василев, Йордан Хърков, Ради Трандафилов, Сезгин Четин, Николай Николов, Христо Янчев, Мирослав Караилиев, Станимир Ковачев, Йълмаз Сюлейман /Чалъков, Москов, Упинов, Жилов/