Евроколеж загуби от Балкан Варвара през втората част

Петък - 17 Юли 2015г.

Отборът на Евроколеж загуби втората си контрола срещу Балкан Варвара с 1:2. Срещата се игра на стадиона на варварци. Колежани доминираха през първата част и изпуснаха няколко положения чрез Петър Челебиев, Борис Малев и Мирослав Караилиев. Играчите на колежеи не успяха от наказателното поле да намерят мрежата. Домакините също имаха своите шансове, но на два пъти намесите на Апостол Стоянов ги лишиха от гол. Втората част започна лошо за пловдивчани, след като допуснаха нелеп гол от корнер. След центриране в 48 мин топката се удари в лицето на Виктор Гегов и влезе в левия ъгъл на Стоянов. Малко по-късно отново Гегов удвои. След центриране от ляво нападателят на домакините с глава прати топката в горноя десен ъгъл на колежани за 2:0. Пловдивчани се опитаха да стигнат поне до равен, но силите им стигнаха за почетно попадение. В 69 мин Христо Янев получи топката в наказателното поле, финтира със завъртане защитник на Варвара и прати в далечния ъгъл топката за 1:2.

Дебют за колежани направиха 15 годишните Радоцвет Иванов и Ивайло Цветков. В сряда Евроколеж ще играе срещу Асеновец.