Евроколеж загуби нелепо в Несебър с 1:2

Събота - 12 Септември 2015г.

Отборът на Евроколеж загуби гостуването си на лидера Несебър с 1:2 в мач от 6 кръг на Югоизточната В група. Пловдивчани почти не дадоха на домакините да застрашат вратата на Апостол Стоянов, но с единствените си точни удари във вратата играчите на Несебър взеха трите точки. Трайо Грозев вкара на два пъти през втората част, а Борис Малев за пловдивчани.

Първата част беше равностойна, като пловдивчани умело се защитаваха и организираха бързи контраатаки. В 35 мин при поредната атака на колежани Караилиев проби от дясно. Намери Георги Куртев пред дъгата, който триково пусна към Сезгин Четин в наказателното поле. Нападателят не успя да намери топката след шпагат и да вкара в празния ъгъл на вратаря Росен Андонов. Малко по-късно Георги Куртев можеше да открие, но отново бившият страж на Ботев успя да спаси домакините от попадение.

Втората част започна с греда за домакините, а колежани отвърнаха с пробив на Караилиев в наказателното поле. Бързото крило отправи силен удар, но Андонов плонжира и изби в корнер. Все пак късмета се усмихна на домакините, който чрез резервата Грозев вкараха два гола за три минути. Първото попадение падна след една пресечена топка пред вратата на Андонов, когато трима колежани останаха срещу двама защитници на домакините. Сезгин Четин закъсня с паса си към съотборник, топката беше овладяна от играч на домакините, които с два паса изведоха Грозев в наказателното поле. Нападателят с удар под гредата откри – 1:0. Само след три минути след центриране от корнер отново Грозев с глава удвои. Колежани се опитаха да променят резултата. Организираха няколко добри атаки, но вратарят Андонов успяха да спре устрема им. В 89 мин Николай Павлов финтира двама защитници на домакините, излезе сам срещу Андонов, но ударът му мина покрай гредата. В следващата атаката Борис Малев проби на скорост през центъра на защитата и с удар покрай вратаря на домакините намали за крайното 2:1.