Евроколеж загуби в Димитровград с 0:2

Събота - 04 Март 2017г.

Евроколеж загуби гостуването си от Димитровград с 0:2 в мач от 19 кръг на Трета лига. Головете за домакините вкараха Иван Калинов и Цветомир Митев от дузпа. За пловдивчани пропуски направиха Борис Малев и Еторул Челиктепе. В 57 минута съдията Димо Димов подмина чиста дузпа за колежани. Сезгин Четин стреля силно към вратата на Христиан Лазов, но защитник изби с ръка топката пред погледа на сливенския рефер.

Срещата започна отлично за домакините и още с първия си удар във вратата на колежани те откриха. В 15-минута след центриране от фаул Иван Калинов с глава вкара в далечния ъгъл на Георги Петров 1:0. В 35-минута след грешно връщане към вратаря Лазов Сезгин Четин достигна топката. Крилото върна към Борис Малев, които би към празната врата, но защитник изби. В 40-минута Борис Малев беше изведен сам срещу Лазов, но прехвърлящия му удар мина над напречната греда.

В 56- минута съдията Димо Димов го хвана страх да свири дузпа срещу домакините. Тогава след удар на Сезгин Четин към вратата на Лазов,  играч в жълто изби с ръка в наказателното поле. В 75- минута Димитровград получиха дузпа, а Цветомир Митев вкара за 2:0. В последните минути Еторул имаше възможност да намали,но не намери вратата на домакините. След загубата Евроколеж остават шести в класирането с 28 точки. Другата седмица домакинстват на Арда.

Димитровград -  Евроколеж 2:0

Георги Петров, Атанас Савов, Николай Николов, Иван Атанасов, Никос Томопулос, Сезгин Четин, Антонио Топалов, Пейчо Янчев, Борис Малев, Тодор Тимонов, Георги Куртев/Ерторул Челиктепе,  Йоргос Карагианис/