Евроколеж допусна тежка загуба в Свиленград

Събота - 10 Октомври 2015г.
Отборът на Евроколеж претърпя тежка загуба от Свиленград с 0:5 в мач от 10 кръг на Югоизточна В група. Това е най-голямата загуба на колежани във В група, а точни за домакините бяха на два пъти Кирчо Крумов и Любомир Александров и Таско Попов от дузпа. За пловдивчани дузпа пропусна капитанът Георги Курдов през втората част, а гол на Илхан Ибрамчик беше отменен първото полувреме.

Срещата започна с натиск на колежани, като във втората минута Борис Малев беше изведен на скорост сам срещу вратарят на домакините. На границата на наказателното поле беше свален с ръце от Таско Попов, а съдията от Бургас подмина нарушението. Две минути по-късно Илхан Ибрамчик намери Куртев в наказателното поле, но капитанът на колежани би покрай гредата в аут. В 29 мин при центриране от корнер беше дадена дузпа при едно единоборство в наказателното поле, а Таско Попов реализира за 1:0. Четири минути по-късно колежани стигнаха до гол, но той беше отменен от заради засада. В следващата атака Куртев изведе Илхан Ибрамчик сам срещу вратаря на домакините, но играчът не успя да го преодолее. В 42 мин домакините стигнаха до втори гол чрез Кирчо Крумов, който беше в двуметрова засада. Целият щаб на колежани бурно протестира на отсъждането, но голът беше зачетен – 2:0. В последните минути на първата част Куртев отново изпълни фаул от дясно, а връхлитащият Илхан Ибрамчик от два метра с глава не уцели мрежата на домакините. При следващата атака Таско Попов отново беше пожален от съдията, който му спести втори жълт картон за нарушение срещу навлизащият в наказателното поле Борис Малев.

Втората част започна с красиво изпълнение от границата на наказателното поле на Сезгин Четин, а вратарят на домакините трябваше с мъка да чисти в корнер. В 48 мин Янчев намери Четин от ляво, който центрира към втората греда, където Куртев прати топката право в ръцете на вратаря. В 73 мин домакините организираха добра атака и Крумов беше изведен сам срещу Апостол Стоянов, който беше прехвърлен за 3:0. В 78 мин Куртев пропусна дузпа, а малко по-късно колежани удариха и греда. Пловдивчани не се придаваха в тези минути и търсиха до последно гола в срещата. В последните минути на мача Любомир Александров реализира два гола и оформи крайното 5:0.
В следващият 11 кръг пловдивчани приемат тима на Карнобат.