Евроколеж допусна обрат срещу Ботев U21 в първата си контрола

Събота - 12 Юли 2014г.

Отборът на Евроколеж загуби първата си контрола от лятната си подготовка от Ботев U21 – 1:3, след като допусна обрат през втората част. Колежани поведоха в резултата в 15 мин след красив кол на Петър Челебиев, а канарчетата изравниха в последните минути на полувремето с попадение на Лазар Марин. През втората част с голове на Лъчо Ангелов и Борис Тютюков жълто-черните стигнаха до успех.

Първото полувреме колежани доминираха на терена и след няколко атаки успяха да поведат. В 15 мин Челебиев беше изведен в наказателното поле и от аут линията вкара под гредата за 1:0. Играчите в жълто-черно отвърнаха с греда на Серкан Юсеин. Синьо-жълтите притиснаха канарчетата и направиха пропуски чрез Челебиев, Николай Николов и Николай Павлов. Николов в 25 мин пропусна и на празна врата след пас на Павлов. В последните минути на първото полувреме при центриране от фаул, играчите оставиха непокрит играч в жълто-черно на първа греда. След удар в гредата Лазар Марин довкара топката за 1:1. През второто полувреме момчетата на треньора Пепо Пенчев успяха да обърнат резултата след страхотна игра на Лъчо Ангелов. В 60 мин той изработи гола на Тютюков пред голлинията. В 70 мин удар на Сезгин Четин тресна гредата, а удар на Куртев мина на сантиметри покрай дясната греда на Ботев. В 75 мин Васил Димитров беше изведен сам срещу вратаря на канарчетата. Защитникът финтира стража и би по диагонал, но топката се разходи по голлинията и излезе в аут. Канарчетата отвърнаха с няколко атаки, а в 88 мин Ангелов от дъгата прати топката в лявата сглобка на Апостол Стоянов за 1:3.  Следващата контрола на Евроколеж е на 16-ти срещу тима на Оборище. Срещата е на Оризари от 18:00 часа.

ЕВРОКОЛЕЖ, Апострол Стоянов, Алил Карадашев, Аргир Терзиев, Мирослав Пушкаров, Мартин Здравчев, Борис Малев, Николай Николов, Николай Павлов, Даниел Божков-Дънди/к/, Христо Янчев, Петър Челебиев /Георги Куртев, Илхан Ибрамчик, Сезгин Четин, Радо Трендафилов, Николай Бончев, Васил Димитров, Илиян Геренски, Венци Стаменов, Васил Чанлиев/