Евроколеж допусна обрат от ЮЗУ през второто полувреме

Петък - 01 Юни 2012г.

Отборът на "Евроколеж" допусна нелеп обрат през второто полувреме срещу ЮЗУ и загуби с 1:2. Срещата беше втори полуфинал за студентското първенство се игра на стадиона на НСА. Футболистите на старши треньора Митко Джоров имаха пълен контрол през първите 45 минути, а играчите от Благоевград разчитаха на контраатака, с дълги извеждащи пасове от крайните зашитници за нападателите. Първите положения за гол пропуснаха Богдан Кузмов и Тошко Тодоров. В 26 минута Димо Станков беше съборен в наказателното поле и съдията Мирянов посочи бялата точка. Зад топката застана капитана Георги Куртев, който прати топката в левия ъгъл за 0:1 Пет минути преди края на полувремето Куртев и Кръстев изпълниха заучено положение топкта беше центрирана в наказателното поле, където Димо Станков пропусна да удвои. През  вторите 45 минути късмета на ЮЗУ се усмихна и чрез статични положения достигнаха до успеха. Първо реализираха след корнер, десет мунути преди края след фаул и разбъркване играч в зелено беше оставен от метър да вкара топката зад Шеров за 2:1.  Футболистите на “Евроколеж’ доиграха срещата с десет души, след като Димо Станков беше изгонен за грубо нарушение. Така на финала в четвъртък ЮЗУ ще спорят за златото с МГУ.

Състав: Шеров, Бончев, Данчев, Боргоджийски, Кузмов, Станков, Тодоров, Кръстев, Ибрамчик, Куртев, Данов