Евроколеж взе дербито срещу Марица, Куртев вкара за успеха

Събота - 26 Септември 2015г.

Отборът на Евроколеж взе три точки от дербито с Марица след успех с 1:0 в среща от 8 кръг на Югоизточна В група. Точен за колежани беше Георги Куртев в 75 мин след пас на Алил Кардашев. Евроколеж записа втора поредна победа над Марица с 1:0 и отново с попадение на своя капитан. С успеха синьо-белите запазиха четвъртото си място с 18 точки на една по-малко от третия Загорец.

През първата част на стадион Марица двата отбора бяха предпазливи и имаха малко положения пред вратите. Много сили хвърлиха в средата на терена и в единоборставата. Все пак колежани имаха предимство през тази част. В 14 мин вратарят на домакините сбърка при изчистването на една топка. Илхан Ибрамчик овладя коженото кълбо и върна към точката за дузпа. Последваха няколко удара на колежани, но последна преграда преди мрежата на Марица бяха телата на защитниците. В 38 мин страничният съдия отмени правилно гол на Борис Малев, а в края на полувремето при опит за центриране Марица удариха страничната греда на Апостол Стоянов. Второто полувреме започна с два удара покрай вратата на колежани чрез Малев и Куртев. Марица отвърнаха с два опасни удара от близко, но Апостол Стоянов успя да спре топката. В 75 мин колежани организираха хубава атака, Алил Кардашев от дясно центрира и Георги Куртев с глава прати топката в далечния ъгъл за 0:1. Домакините опитаха да стигнат до равенството в срещата, но не успяха сериозно да застрашат Апостол Стоянов. В следващият кръг Евроколеж приема Спартак Пловдив.