Евроколеж би Борислав с 5:3 след много обрати

Събота - 19 Септември 2015г.

Отборите на Евроколеж и Борислав Първомай сътвориха голово шоу с осем попадения в среща от 7 кръг на Югоизточна В група. Колежани биха с 5:3, след като на два пъти гостите повеждаха. Попаденията за пловдивчани вкараха на два пъти Георги Куртев, а по един път се разписаха Николай Павлов, Илхан Ибрамчик и Сезгин Четин. За първомайци вкараха Йордан Жаров, Теодор Нейков и Васил Стефанов.

През първата част колежани доминираха на терена, но трудно пробиваха сгъстената защитата на Борислав. Гостите разчитаха на далечни топки към Теодор Нейков, който беше единственият им нападател. В 27 мин гостите спечелиха корнер от дясно на Апостол Стоянов и след разиграване центрираха към втората греда. Защитникът  Йордан Жаров надскочи Ради Трандафилов и с глава прати топката близкия ъгъл за 0:1. До края на полувремето колежани на няколко пъти пропуснаха да изравнят, като Георги Куртев и Борис Малев изпуснаха пред вратата на Таньо Бончев. Втората част още в първата минута Георги Куртев изравни с хубав удар – 1:1. За втори път гостите успяха да поведат чрез Теодор Нейков, който след пас на Васил Стефанов с глава вкара за 1:2. Радостта на първомайци траеше три минути, когато Николай Николов достигна една топка до аут линията. Халфът върна към точката за дузпа където Николай Павлов прати топката в десния ъгъл на Бончев за 2:2. В следващата атака Георги Куртев обърна резултата в полза на колежани. Бърза атака по дясното крило последва центриране и капитанът на пловдивчани с плонж вкара за 3:2. В 69 мин гостите получиха право да изпълнят дузпа, вратарят Апостол Стоянов усети ъгъл на Васил Стефанов, но не успя да хване топката – 3:3. В следващата атака Илхан Ибрамчик отново изведе колежани напред в резултата след двойно с Николай Павлов и хубав удар от въздуха от границата на наказателното поле. Единадесет минути преди края Николай Павлов проби през центъра намери в дясно от него Сезгин Четин, който със силен удар покрай Бончев оформи крайното 5:3. С успеха Евроколеж събра 15 точки. В следващите два кръга на колежани им предстоят две пловдивски дербита с Марица Пловдив и Спартак Пловдив.

Евроколеж: Апостол Стоянов, Георги Бъчваров, Алил Кардашев, Константин Атанасов, Мирослав Караилиев, Ради Трандафилов, Илхан Ибрамчик, Николай Николов, Христо Янчев, Борис Малев, Георги Куртев / Николай Павлов, Атанас Савов, Сезгин Четин/