Евроколеж биха Момчилград само с 1:0 в мач на една врата

Сряда - 05 Юни 2013г.

Отборът на Евроколеж смаза Родопи Момчилград, но би само с 1:0,  в мач от първия кръг на баражите за влизане във В група. Срещата се игра на стадион Пловдив пред повече от 500 души, а момчетата на старши треньора Григор Иванов изпуснаха дузпа и повече от 10 чисти положения пред вратата на Денис Беров. Победният гол красавец отбеляза Илхан Ибрамчик с удар от над 20 метра под напречната гредата. Отборът на Момчилград игра много грубо и заслужено завърши срещата с намален състав, след червен картон на Крисиян Орлинов. Още от самото начало на срещата играчите от Родопите се затвориха и се браниха с 11 души, а колежаниредяха пропуск след пропуск. Удари на Хърков и Куртев минаваха покрай вратата, а в 28 мин Харизанов от 2 метра уцели лявата греда. В 35 мин Орлинов извърхи много грубо нарушение отзад срещу Дидо Павлов и съдията му даде червен картон, при което играчите на Момчилград пет минути се разправяха с рефера. Последваха нови пропуски на пловдивчани, а играчите в черно-розово дори не минаха центъра. През втората част нещата на терена не се промениха и колежани упражниха тотален натиск. Отново удари на Хърков, Станков и Павлов не намериха мрежата на Момчилград. В 57 мин Харизанов беше спънат в наказателното поле, но реферът не даде дузпа, но две минути по-късно за нарушение срещу Станков посочи бялата точка. Капитанът Куртев би. Но топката срещна дясната греда. Все пак логичното се случи в 78 мин Илхан Ибрамчик вкара красив гол с удар пред границата на наказателното поле, а топката влетя под гредата на Беров. Така другия вторник Евроколеж се изправя в сблъсък с Родопа Смолян за влизане във В група.