Евроколеж-а с наказателна акция в Черноземен

Неделя - 20 Май 2012г.

Съставът на „Евроколеж” разби на пух и прах „Чернозем” при гостуването си в Черноземен с 6:1. Единствената радост за домакините беше, че успяха да поведат в резултата още в 2 минута на мача. Срещата се игра на не окосен терен и при постоянен дъжд. Домакините започнаха вихрено мача и о ще в 2 минута успяха да открият резултата след гол на Иво Тодоров. Той успя да засече с глава центриране от дясно, топката се отби в гредата и влетя в мрежата – 1:0. Радостта им траеше едва четири минути, след като Илхан Ибрамчик с пас от центъра на терена намери Георги Данов в наказателното поле. Нападателят овладя топката и шутира силно по земя в десния ъгъл на Малинов – 1:1. До края на първата част Георги Куртев и Георги Данов пропуснаха да удвоят резултата. Второто полувреме играчите в „синьо-жълто” отново направиха няколко пропуска в началото. Илхан и Данов с глава пропуснаха да уцелят вратата на резервния вратар Узунов. В 65 минута играчите на „Евроколеж” организираха бърза контраатака, след ъглов пред вратата на Шеров. Домакините не успяха да се върнат. Топката беше изпратена към Стоян Ангелов на центъра, халфът спринтира към вратата на Чернозем. Пред наказателното поле Стинката изведе Деян Бекяров от ляво, който удвои с удар покрай Узунов – 1:2. Домакините се опитаха да изравнят, но така и не успяха да пробият защитата на „колежани”. На два пъти Николай Бончев и Георги Куртев трябваше да чистят от голлинията. В 70 мин Деян Бекяров центрира от дясно в наказателното поле, Димо Станков беше оставен непокрит и с глава вкара в дясната сглобка на Узунов – 1:3. Две минути по-късно Тодор Тодоров „разстреля” вратаря на домакините от точката за дузпа, след пас на Илхан Ибрамчик. В 83 мин Николай Бончев изпълни фаул от ляво на Узунов, топката беше засечена от Георги Данов от няколко метра пред голлиния и попадна за пети път в мрежата – 1:5. Крайният резултат оформи Петьо Бунтов пет минути преди края на срещата, а след него беше свирен и последният съдийски сигнал.