Евроколеж-а подпечата баража с точка в Белозем

Сряда - 25 Април 2012г.

Отборът на Евроколеж си осигури нужната точка за участие на баражите за югоизточна  „В” група и шест кръга преди края на сезона води с 21 точки пред втория в класирането състав на Калояново, който допусна поредна загуба с 4:5 от Сокол (ДВ). Играчите на старши треньора Митко Джоров завършиха 1:1 при гостуването на Вихър в Белозем. Срещата се игра при изключително силен вятър, който попречи и на двата отбора да покажат своите възможности.

Мачът започна с гол на домакините, но съдията Боян Славков го отмени, защото Кирил Казаков вкара топката с ръка в мрежата на Шеров. Няколко минути по-късно отново Казаков пропусна от два метра да открие след удар с глава. В 15 мин Димо Станков беше съборен в наказателното поле на Васил Димитров, но главният рефер вместо да посочи бялата точка отсъди корнер. След изпълнението на Краси Кръстев Стоян Ангелов от 25 метра прати топката опасно покрай дясната греда. Четири минути след това Милен Алексиев пропусна да оползотвори центриране на Бекяров. В 31 минута Димо Станков беше съборен от ляво на вратаря Димитров. Зад топката застана Деян Бекяров, който изпълни технично и благодарение на силния вятър вкара в десния ъгъл на вратаря на Вихър. До края на полувремето Казаков на два пъти пропусна за домакините, а Стайко Стойчев за „колежаните”.  Шест минути след подновяването на втората част домакините успяха да изравнят резултата след като получиха право да изпълнят фаул директно срещу Шеров. Иван Кавалов изпълни силно топката среща ръката на вратаря на Евроколеж, но след отбиването влезе в мрежата за 1:1. След попадението играчите в „синьо-жълто” имаха превъзходство, но не успяха да стигнат до втори гол. В 68 минута Богдан Кузмов центрира от дясно в наказателното поле. Стоян Ангелов овладя с гръб към вратата, но ударът му с пета бе уловен от Димитров. До края на срещата и двата отбора пропуснаха още няколко положения за гол.