ЕКИУ отново наказа ПУ с 3:1 и се класира за следващия етап на Студентското

Сряда - 08 Април 2015г.

Отборът на ЕКИУ спечели и втория си мач срещу ПУ с 3:1 в кръг от Студентското първенство. Головете за колежани вкараха Алил Кардашев, Петър Челебиев и Сезгин Четин, а за пловдивския университет точен беше Благовест Зайцев. Срещата се игра изцяло под доминацията на синьо-жълтите и още в 5 мин Алил Кардашев и Николай Павлов направиха образцова атака и защитникът с техничен удар от ъгъла на наказателното поле вкара по диагонала за 0:1. В 28 мин Георги Куртев се опита да прехвърли вратаря на домакините, но топката срещна гредата и връхлитащият Петър Челебиев с глава удвои – 0:2. Десет минути по-късно Благовест Зайцев вкара технично от фаул за ПУ – 1:2. През втората част колежани продължиха с доминацията на терена и след куп пропуски в 70 мин направиха резултата 1:3. Челебиев намери Куртев близо до центъра на терена, капитанът на колежани изведе Сезгин Четин, които вкара в далечния ъгъл. Така ЕКИУ успяха да спечелят за пореден път пловдивската група без да допуснат загуба и събраха 21 точки. На 15 април те играят последен мач срещу Аграрния университет на Лаута от 12 часа.