ЕВУИМ изпусна ПУ и отива на бараж срещу Шуменския университет

Вторник - 28 Март 2017г.

Дербито между ПУ и ЕВУИМ на стадион Марица завърши без победител - 1:1. Голът за домакините вкара Георги Георгиев, а за колежани Георги Куртев. Точката беше достатъчна за Пловдивския университет да спечелят първото място в групата и се класират директно четвъртфиналите. Колежани ще трябва да играят бараж срещу Шуменски университет "Епископ Константин Преславски". Срещата ще бъде или в Нова Загора или Велико Търново.

Първото полувреме беше слабо и за двата отбора, като имаше малко положения пред двете врати. Едва в 30 минута вратарят на ПУ Илия Николов с дълга топка намери Димитър Байрев в полето на колежани. Играчът на ПУ с едно подаде към Георги Георгиев в наказателното поле. Той  би покрай Апостол Стоянов за 1:0. В следващата атака колежани можеха да изравнят, но удар на Георги Куртев беше избит от Илия Николов.

През втората част колежани имаха тотално превъзходство, но пропуските пред вратата на ПУ се оказаха решаващи за двубоя. В 47 минута  след центриране в наказателното поле на ПУ. Куртев отправи удар от въздуха. Илия Николов парира, но при добавката капитанът на колежани удари гредата. Малко след това Стоян Чилингиров беше изведен сам срещу Николов, но би слабо в него.

В 60 минута Чилингиров изведе зад защитата на червените Куртев, който прехвърли Николов за 1:1. След попадението колежани тръгнаха да търсят победен гол, но пропуски Сезгин Четин, Борис Малев, Йордан Жаров, Георги Куртев лишиха сините от успех.