Дербито межди колежани и ПУ остана без победител - 1:1

Сряда - 18 Ноември 2015г.
Дербито межди колежани и ПУ остана без победител  - 1:1

Отборите на ЕВУИМ и Пловдивският университет завършиха 1:1 в мач от Студентското първенство. Мачът се игра в Оризари, а головете за домакините вкара Петър Челебиев, а за гостите Борислав Никифоров. След падането на възрастовите забрани и промени в първенството в състава на гостите личаха имената на бившата звезда на Ботев и Локо Сф Стефан Учиков, Борислав Караматев, Тодор Тимонов, Георги Иванов и др. Вратарят на ПУ Лилчо Арсов пропусна мача днес заради ангажименти. Срещата започна с опасен удар на Борислав Караматев, който беше спасен от Апостол Стоянов. В 14 мин Венци Гюзелев успя да открадне една топка в наказателното поле и да финтира вратарят Саид, но ударът му срещна страничната греда. В средата на полувремето Атанас Савов от 5 метра не уцели вратата, а малко преди края съдията Гюдженов отмени голове на Илхан Ибрамчик от ЕВУИМ и на Борислав Никифоров.

През втората част колежани имаха предимство, но успяха да поведат в 75 мин, когато след многоходова атака Николай Павлов изведе зад защитата Петър Челебиев и нападателят откри за 1:0. Гостите от Пловдивския университет се хвърлиха да стигнат до точката и в последните минути направиха няколко опасни атаки. Първо Никифоров изпусна сам срещу Апостол Стоянов, а след това и се поправи и изравни след пас на Тодор Тимонов. В даденото продължение те можеха да победят, но Принцът на Пловдив уцели гредата за Стоянов.

Следващата среща на ЕВУИМ е в сряда от 12 часа на Оризари срещу Аграрния университет.

ЕВУИМ: Апостол Стоянов, Алил Кардашев, Йордан Жаров, Атанас Савов, Георги Бъчваров, Николай Николов, Илхан Ибрамчик, Васил Гуджев, Борис Малев, Георги Куртев, Николай Павлов/Венцислав Гюзелев, Христо Янчев, Петър Челебиев/

-

ПУ: Биян Саид, Борислав Никифоров, Чавдар Камов, Тодор Тимонов, Георги Иванов, Стефан Учиков, Джунейт Узунов, Борислав Караматев, Георги Ставрев, Александър Шабанов, Кристиян Митев