Гриша Иванов стартира с победа, колежани вкараха шест на Борислав

Събота - 21 Юли 2012г.

Старши треньорът на „Евроколеж” Григор Иванов стартира с победа първия си мач начело на отбора. „Колежани” успяха да победят Борислав с 6:3 в първата си контрола играна на стадиона в Първомай. Четири гола вкара Димо Станков, по един добавиха Илхан Ибрамчик и Петър Игнатов. От състава на пловдивчани липсваха Георги Данов, Георги Куртев, Краси Кръстев, Николай Солаков, Николай Харизанов, Йордан Вранчев и др.

От началото на първата част играчите на Григор Иванов имаха контрол над играта. В 13 мин Димо Станков успя да открие с глава, след прекрасно центриране на Николай Бончев от фаул. „Колежани” изпуснаха още няколко добри положения за гол, но Димо Станков и Илхан Ибрамчик пропуснаха с глава. Крилото Реджеп Аптулаев на два пъти беше извеждан сам срещу стража на домакините, но не успя да уцели рамките на вратата. Домакините успяха да върнат един гол от дузпа в 33 мин. В последните три минути „колежани” успяха да вкарат три гола. Първо в 42 мин след атака от ляво на играчите в „синьо” топката беше върната пред дъгата на наказателното поле. Димо Станков пропусна хитро към Илхан, който нанесе силен удар и вкара за 3:1. В 45 и 46 мин в две индентични атаки Богдан Кузмов намери Димо Станков в наказателното поле и нападателят първо с глава, а след това и с крак реализира своя хетрик на полувремето. Втората част започна с поредна атака от ляво. Кузмов центрира и Димо Станков с глава вкара четвъртия си гол. В средата на полувремето домакините върнаха два гола. А крайния резултат оформи Петър Игнатов.