Георги Куртев с два гола за успеха срещу Борислав

Събота - 03 Ноември 2012г.

Капитанът на колежани Георги Куртев вкара два гола за успеха на Евроколеж с 3:0 срещу Борислав Първомай, в среща от 11 кръг от първенството на „А” окръжна група играна в Оризари. Домакините завършиха с десет души втората част, след червен картон на защитника Николай Бончев. Първомайци изкараха голям късмет през първата част и запазиха вратата си суха, а множество пропуски направиха футболистите на Евроколеж. Топката или минаваше покрай вратата или защитниците на гостите успяваха в последния момент да изчистят. Георги Данов, Илхан Ибрамчик, Георги Куртев, Стоян Ангелов, Никола Данчев пропуснаха да огорчат на няколко пъти Иван Мекиков. През втората част старши треньорът на колежани Григор Иванов смени Петър Ангелов и пусна Богдан Кузмов. В 51 мин бившият юноша на Марица с глава пропусна да открие резултата. Четири минути по-късно Георги Куртев от центъра намери Данов по дясното крило, нападателят с пас от 40 метра намери Кузмов на втората греда. Крилото свали топката в малкия пеналт, където Куртев изпревари вратарят и защитата на гостите за 1:0. В 60 мин капитана за втори път опъна мрежата на гостите, красиво изпълнение на фаул от 30 метра. Класически резултата стана десет минути след това, когато резервата Олгин Чобан от близо вкара под напречната греда. До края домакините продължиха да диктуват играта, а десет минути преди последния съдийски сигнал Владо Вълков показа директен червен картон за Николай Бончев.