В последната минута Димо Станков огорчи ПУ

Понеделник - 09 Април 2012г.

Футболистите на „Евроколеж” спечелиха драматично домакинството си на Пловдивския университет с 3:2 в мач от втория дял на студентското първенство. Играчите на Митко Джоров на два пъти бяха догонващи в резултата, но с гол в последната минута на Димо Станков записаха втора победа над ПУ-то. Срещата започна с натиск на футболистите от ПУ, но първи възможност за гол имаха „жълто-сините” чрез Георги Данов, който неуспя да намери очертанията на вратата. В 16 мин след изпълнение на фаул Кочев намери Светослав Асенов в наказателното поле. Бившият играч на Ботев Пд успя да елиминира двама защитници и вкара в долния десен ъгъл на Иванов – 0:1. Две минути по-късно Асенов можеше да удвои, но ударът му мина над напречната греда. В средата на първото полувреме домакините бяха ощетени от съдийската бригада. В 32 мин Димо Станков бе изпуснат от защитниците в „червено-бяло” и с глава изравни, но главния съдия Владимир Вълков реши да отмени попадението заради засада. До края на първото полувреме играчите на ПУ имаха презвъзходство, но не успяха да стигнат до втори гол.

Втората част започна със силен натиск на „колежани”, които излязоха коренно променени на терена. Футболистите на Митко Джоров доминираха през всичките 45 минути и пропуснаха много положения пред вратаря Димитър Грабчев. В 46 мин Куртев центрира от ляво, Георги Данов надскочи защитата на ПУ, но ударът му с глава прати топката на метър в аут.  Осем минути по-късно Данов попадна в прегръдките на съотборниците си. Нападателят надхитри защитата на гостите при едно центриране на Краси Кръстев и с плътен удар прати топката в десния ъгъл на Димитър Грабчев – 1:1. Радостта на „колежани” продължи три минути, след като Благовест Зайцев с глава за втори път накара Илия Иванов да вади топката от мрежата си – 1:2. Десетина минути по-късно съдията Вълков за втори път поряза „Евроколеж”-а, след като си затвори очите при нарушение срещу Илхан Ибрамчик в наказателното поле. В 70 минута резервата Милен Алексиев успя да изравни. Георги Данов започна атаката проби от дясно и навлезе в наказателното поле успя да центрира към Георги Куртев, който свали топката към дъгата на наказателното поле. Коженото кълбо попадна в Димо Станков, който отправи силен удар към вратата. Грабчев успя да отбие топката, но връхлитащия Милен Алексиев успя да я вкара – 2:2. След изравнителното попадение „жълто-сините” на два пъти можеха да реализират трето попадение, но Алексиев изпусна положенията пред Грабчев. Все пак в 90 минута късмета се усмихна на по-силния отбор. Илия Иванов шутира дълбоко в полето на противника. Милен Алексиев свали към Куртев. Капитана на „колежани” с бърз пас намери Георги Данов в наказателното поле. Нападателят прехвърли Грабчев и от метър пред голлинията Димо Станков с глава донесе успеха на „Евроколеж”-а – 3:2.

Евроколеж – ПУ – 3:2

Голмайстори: 0:1 Светослав Асенов (16 мин); 1:1 Георги Данов (53 мин); 1:2 Благовест Зайцев (56 мин); 2:2 Милен Алексиев (70 мин); 3:2 Димо Станков (90 мин)

Жълти картони: Ибрамчик, Куртев, Османов (Евроколеж)

Състави:

Евроколеж: Илия Иванов, Николай Бончев, Александър Боргуджийски, Краси Кръстев, Николай Данчев, Стоян Стойчев (66 – Милен Алексиев), Илхан Ибрамчик, Георги Данов (90 – Петър Игнатов), Тодор Тодоров (15 – Зекерия Османов), Георги Куртев, Димо Станков

ПУ: Димитър Грабчев, Агил Карадашев, Ангел Пърпулев, Зл. Николов, Николай Парнаров, Васко Кочев, Светослав Асенов, Петьо Димитров, Благовест Зайцев, Камен Грозданов, Васил Гуджев