Втора победа на ЕКИУ за Студентското, биха УХТ с 4:1

Четвъртък - 13 Ноември 2014г.

С два гола на капитанът Георги Куртев отборът на ЕКИУ победи УХТ с 4:1 в среща от втория кръг на Студентското първенство. Всички голове паднаха през втората част на мача, а малко преди края на първата домакините от УХТ останаха с човек по-малко, след като защитник в червено фаулира излизащият сам срещу вратаря Петър Челебиев. Първото полувреме премина изцяло под диктовката на синьо-жълтите, които направиха много пропуски. Още в 4 мин Сезгин Четин удари греда след удар от 20 метра. Няколко минути по-късно Аргир Терзиев с глава прати топката във вратаря, а след него и Николай Маринов пропусна сам срещу стража. В 16 мин отново Куртев изведе Маринов зад защитата, но крилото би покрай вратата. В 34 мин Челебиев изскочи сам срещу вратаря на УХТ, но беше фаулиран пред дъгата, а защитникът на домакините получи червен картон. До края на първата част Сезгин Четин и Челебиев пропуснаха сами срещу вратарят на УХТ. На полувремето треньорският щаб на колежани направи няколко смени. Доминирането в играта продължи на ЕКИУ и в 52 мин Николай Николов проби през центъра на защитата, след което беше фаулиран в наказателното поле. Съдията посочи дузпа, а Георги Куртев откри резултата след изпълнението 0:1. Малко по-късно Сезгин Четин пропусна сам срещу вратаря. При последвалото изпълнение на корнер Пушкаров с глава свали топката пред голлинията, където Илхан Ибрамчик вкара за 0:2. Все пак и с човек по-малко играчите в червено спечелиха дузпа след грешка в защитата на Аргир Терзиев и Георги Бъчваров. Вратарят на колежани Петър Деберлиев не успя да спаси на Йордан Батаклиев и резултата беше намален - 1:2. В самия край на срещата Куртев и Христо Янчев вкараха за крайния резултат 1:4.