Васко Василев вкара на любимия Ботев, скъса мрежата от дузпа

Четвъртък - 29 Ноември 2012г.
Отборът на Ботев Пловдив победи Евроколеж с 6:1 в срещата реванш за Купа България.  И двата отбора играха без повече от титулярите си на стадиона в село Брестник. Срещата започна с натиск на символичните домакини и в 22 минута центрира от ляво и Станислав Костов с глава от метър откри резултата - 1:0. Малко по-късно Дяков изведе Костов сам срещу Георги Александров и бившият играч на ЦСКА удвои - 2:0. До края на полувремето канарчетата вкараха още едно попадение чрез Артур Енрике. През втората част Ботев вкара в 57 мин четвърто попадение, а негов автор стана Ангел Рахов. В 70 мин Николай Бончев беше съборен в наказателното поле и съдията Цонев отсъди дузпа. Феновете на Ботев започнаха да скандират "Васко..Васко..Васко", а капитанът на колежани отстъпи мястото си на Стълба. Васко се засили и вкара красиво в горния ляв ъгъл на Шеткус за 4:1. До края на срещата канарчетата вкараха още два гола.

БОТЕВ - ЕВРОКОЛЕЖ 6:1
1:0 Костов (23)
2:0 Костов (29)
3:0 Енрике (40)
4:0 Рахов (57)
4:1 Василев (69-д)
5:1 Костов (75)
6:1 Дяков (80)

БОТЕВ: Христо Иванов (46-Ернестас Шеткус), Ивайло Димитров, Ангел Рахов, Радослав Терзиев, Лазар Марин, Петър Караджов, Мариян Огнянов (46-Петър Чобанов), Артур Енрике, Костадин Дяков, Петър Атанасов, Станислав Костов

ЕВРОКОЛЕЖ: Георги Александров, Петър Ангелов, Йордан Вранчев, Васил Василев, Йордан Хърков, Богдан Кузмов, Николай Бончев, Петьо Бунтов, Никола Солаков, Георги Куртев, Олгин Чобан / Тодор Тодоров, Сезгин Четин, Стоян Ангелов/