Борислав вкара три в Оризари, но не взе и точка

Сряда - 23 Май 2012г.

Отборът на Борислав Първомай не успя да победи лидера в „А” областна група „Евроколеж” въпреки, че вкара три гола на Станислав Шеров. Гостите повеждаха в резултата на два пъти в отложената среща от 28 кръг, но футболистите на старши треньора Митко Джоров бързо изравняваха. Домакините за първи път допуснаха повече от две попадения в среща от първенството. Гостите започнах срещата с бързи атаки по фланговете, при една от тях в 5 мин Димитър Димитров простреля Шеров с удар от десетина метра – 0:1. Радостта на първомайци траеше до 10 мин, когато Димо Станков намери Богдан Кузмов по дясното крило. Играчът тръгна по диагонал към вратата на Маринов и шутира от ъгъла на наказателното поле. Топката се отби в дясната греда и се оплете в мрежата – 1:1. Десет минути по-късно отново играчите на Борислав поведоха, след красиво прехвърлящо изпълнение на Димо Иванов от центъра – 1:2. В следващата атака домакините възстановиха равенството. Димо Станков проби от дясно и шутира остро успоредно на голлинията. Стражът на гостите не успя да хване топката, която се озова в Георги Данов и той я прати в мрежата за 2:2. До края на първата част Данов изпусна още едно положение за гол. През втората част играчите на „Евроколеж” имаха пълно господство и пропуснаха да завършат с двуцифрен резултат. В 50 мин Петьо Бунтов центрира от ляво към Георги Данов в наказателното поле. Нападателят скочи да я отклони с глава, но преди него Атанас Петров си я вкара неспасяемо за 3:2. В следващите минути Маринов беше подложен на „разстрел” от играчите в „синьо-жълто”. Данов, Стоян Ангелов и Ибрамчик бяха близко до гола, но стражът на гостите успя да парира ударите им. В 65 мин Илхан Ибрамчик проби от дясно успя да намери Стинката в наказателното поле. Играчът отправи удар с глава към вратата на Маринов, но на метър от голлинията Димо Станков с коляно отклони топката в мрежата – 4:2. Десет минути преди края на срещата Куртев намери Тодоров в наказателното поле, Тодор с удар от въздуха направи резултата 5:2. В последната минута гостите намалиха, чрез Димитров.